Festival Internacional Junior Gibraltar 2015
Ajedrez en Madrid
Benidorm2019

2. Festival Internacional de Xadrez Ourense 2009 Ourense (España)
10.05.2009
Suizo
Página oficial
traxerxadrez@hotmail.com
Tel: 619 152 925

GaliciaGaliciaEspaña

 Galicia España

Clasificación Sub-18 / Sub-16

1. Gallego Martin, Miguel ESP 1934 1877 6.5 30.5 6 27.5 S16 E.X. Pontevedra 2. Senlle Caride, Miguel ESP 2155 2184 5.5 31.0 5 25.5 S18 Universidad de Vigo 3. Villar Perez, Samuel ESP 2059 2053 5.5 30.0 5 23.5 S16 Universidad de Vigo 4. Millan Soto, Miguel ESP 1979 1934 5.5 29.0 5 23.5 S18 CFX 5. Alonso Caamaño, Ruben ESP 1839 1721 5.5 27.5 4 23.5 S16 Universidad de Vigo 6. Portela Gonzalez, Adrian ESP 1839 1799 5.5 27.0 5 22.5 S16 Karpov 7. Gomez Dominguez, Xabier ESP 2015 1994 5.0 27.5 4 21.5 S18 Casa Xuventude 8. Martinez Vecillas, Javier ESP 1807 1702 5.0 26.5 4 21.5 S16 Xadrez Ourense 9. Lopez Garrido, Daniel ESP 1915 1882 5.0 25.5 5 20.0 S18 Xadrez Ourense 10. Roma Barge, Luis ESP 1645 1548 5.0 25.5 5 19.0 S16 Xadrez Ourense 11. Medarde Santiago, Luis M. ESP 1780 1721 5.0 25.0 5 20.0 S16 USC 12. Alvarez Dominguez, Breixo ESP 1764 1582 5.0 25.0 5 19.0 S16 Laroca 13. Aguirre Alvarez, Marina ESP 1661 1566 4.5 24.0 4 17.5 S16 Universidad de Vigo 14. Alonso Macias, Victor ESP 2035 2006 4.0 27.5 4 22.0 S18 Karpov 15. Gomes, Rui Pedro ESP 1665 ---- 4.0 27.0 4 19.0 S16 NXVSC (Portugal) 16. Vila Gonzalez, Daniel ESP 2050 2023 4.0 27.0 3 19.0 S16 Universidad de Vigo 17. Montans Lopez, Adrian ESP 1600 1420 4.0 25.5 4 17.0 S16 Fontecarmoa 18. Machado, Carlos ESP 1633 ---- 4.0 25.0 4 17.0 S16 GDRAU (Portugal) 19. Sousa Barreiro, Bieito ESP 1609 1600 4.0 25.0 4 16.0 S18 Universidad de Vigo 20. Rodriguez Reboredo, Sara ESP 1491 1374 4.0 24.5 3 15.0 S16 Albatros A Guarda 21. Gil Fernandez, Juan José ESP 1566 1588 4.0 24.0 4 17.0 S16 Xadrez Ourense 22. Palacios Gonzalez, Miguel ESP 1595 1631 4.0 24.0 4 16.0 S16 E.X. Pontevedra 23. Sabuz Forneiro, Martin ESP 1516 1490 4.0 23.0 4 14.0 S16 Xadrez Ourense 24. Martinho, Nuno Miguel ESP 1749 ---- 4.0 22.5 4 19.0 S16 Escola Joao de Meira 25. Cruz, Joao ESP ---- ---- 4.0 22.5 4 16.0 S16 NXVSC (Portugal) 26. Silva, Nuno Miguel ESP ---- ---- 4.0 22.5 4 15.0 S16 NXVSC (Portugal) 27. Barral Lijo, Javier ESP 1810 1701 4.0 21.5 4 16.0 S16 E.X.Pontevedra 28. Vieites Perez, Jacobo ESP ---- ---- 3.5 21.0 3 12.0 USC 29. Costa, Joao Carlos ESP ---- ---- 3.5 20.5 3 12.0 GDRAU (Portugal) 30. Leiro Poza, Aitor ESP ---- ---- 3.5 20.0 3 11.0 S14 Karpov 31. Veloso, Joao ESP ---- ---- 3.5 19.0 3 13.0 S16 NXVSC (Portugal) 32. Gabriel, Agna Solange ESP 1619 ---- 3.0 24.0 3 14.0 S18 Amador de Mirandela 33. Teixeira, Rafael ESP 1643 ---- 3.0 23.5 3 16.0 S16 Amador de Mirandela 34. Otero Perez, Javier ESP 1413 1494 3.0 23.0 3 12.0 S16 Fontecarmoa 35. Ribeiro, Ricardo ESP 1574 ---- 3.0 22.0 3 13.0 S16 Escola Joao de Meira 36. Vilaplana Vaz, German ESP ---- ---- 3.0 22.0 2 13.0 S16 Albatros 37. Ledo Doval, Hector ESP ---- ---- 3.0 21.5 2 11.0 S16 Chantada 38. Cruz Guerra, Samuel ESP 1685 1593 3.0 21.0 3 13.0 S16 Xadrez Ourense 39. Silva, Helio ESP 1450 ---- 3.0 21.0 3 12.0 S18 NXVSC (Portugal) 40. Abreu, Rui ESP ---- ---- 3.0 20.0 3 10.0 S16 GDRAU (Portugal) 41. Vaz, Vitor ESP ---- ---- 3.0 18.5 2 9.0 S16 Benfica de Vilapouca 42. Silva, Tago M. Faria ESP ---- ---- 3.0 17.5 3 8.0 S16 Escola Joao de Meira 43. Santiago Mendez, Diego ESP ---- ---- 3.0 13.5 3 7.0 S16 Xadrez Ourense 44. Vazquez Silva, Andrés Miguel ESP 1437 1297 2.5 21.5 2 10.5 S16 Xadrez ourense 45. Bento Iglesias, Anxo ESP ---- 1362 2.5 20.5 2 9.0 S16 Cemar 46. Amil Insua, Anxo ESP ---- ---- 2.0 23.5 1 9.5 Marquiño 47. Doval Fernandez, Manuel ESP ---- ---- 2.0 20.0 2 8.0 S16 Chantada 48. Dias, David ESP ---- ---- 2.0 19.5 2 6.0 S16 Benfica de Vilapouca 49. Lima, Joao ESP ---- ---- 2.0 19.5 1 8.5 S16 Escola Joao de Meira 50. Gonzalez Rodriguez, Heitor ESP ---- ---- 2.0 18.0 2 7.0 Rianxo 51. Rodriguez Groba, Borja ESP ---- ---- 2.0 14.0 2 7.0 S16 Ponteareas 52. Grande Palacios, Fatima ESP ---- 1402 1.5 22.0 1 8.0 S16 Fontecarmoa 53. Freitas, Rodrigo ESP ---- ---- 1.0 16.5 1 3.0 GDRAU (Portugal) 54. Ferro Cao, David ESP ---- ---- 1.0 11.5 0 4.0 S16 Xadrez Ourense 55. Lopez Castro, Alberto ESP ---- ---- 0.0 16.5 0 0.0 S16 Fontecarmoa 56. Lorenzo Marquina, Enrique ESP ---- ---- 0.0 8.0 0 0.0 S16 Xadrez Ourense 57. Costa, Stephane Jose ESP ---- ---- 0.0 5.0 0 0.0 S16 Escola Joao de Meira 58. Mougan Gonzalez, Santiago ESP 1760 1705 0.0 2.5 0 0.0 S18 Lucena 59. Carreira Casais, Anxo ESP 1672 1676 0.0 2.5 0 0.0 S16 USC

Clasificación Sub-14

1. Gomez Dieguez, David ESP 1741 1637 6.5 31.5 6 27.0 S14 Xadrez Ourense 2. Blazquez Criado, Sergio ESP 1647 1515 6.0 29.0 5 24.5 S14 Xadrez Ourense 3. Arellano Pardo, Martin ESP 1682 1639 6.0 27.0 6 25.0 S14 Xadrez Ourense 4. Barral Castro, Yago ESP 1647 1485 5.0 29.5 5 22.0 S14 Karpov 5. Varela Fernandez, Andres ESP 1603 1381 5.0 29.0 4 22.0 S14 Fontecarmoa 6. Fernandes, Vitor ESP 1556 ---- 5.0 28.5 5 22.0 S14 Escola Joao de Meira 7. Vazquez Gomez, David ESP 1617 1423 5.0 28.0 5 20.0 S14 Xadrez Ourense 8. Silva, Luis ESP ---- ---- 5.0 27.5 5 23.0 S14 NXVSC (Portugal) 9. Piñeiro Novoa, Adrian ESP ---- 1491 5.0 27.0 5 21.0 S14 E.X.Pontevedra 10. Alonso Macias, Maria ESP 1670 1597 5.0 26.0 5 19.0 S14 Karpov 11. Dominguez Carnero, Javier ESP 1543 1600 5.0 25.5 5 19.0 S14 Lucena 12. Lomba Gonzalez, Sergio ESP 1478 1488 5.0 24.0 5 19.0 S14 Albatros A Guarda 13. Caride Lago, Samuel ESP ---- ---- 5.0 23.0 5 18.0 S14 Lucena 14. Toba Rodriguez, Javier ESP 1671 1554 5.0 22.5 5 21.0 S14 Alexandre Boveda 15. Fernandez Gonzalez, Alvaro ESP ---- ---- 5.0 22.5 4 18.0 S14 Xadrez Ourense 16. Iglesias Garcia, Jorge ESP ---- 1606 4.5 29.0 4 22.5 S14 Lucena 17. Mota, F. Jose Ferreira ESP ---- ---- 4.5 24.5 4 17.5 S14 GXV. Pouca Guimaraes 18. Oliveira, Maria Ines ESP 1572 ---- 4.0 29.5 4 22.0 S14 NXVSC (Portugal) 19. Lorenzo Dieguez, Manuel ESP ---- 1596 4.0 28.0 4 20.0 S14 Lucena 20. Gonzalez Regueiro, Rodrigo ESP 1563 1559 4.0 28.0 4 19.0 S14 E.X.Pontevedra 21. Segura Santos, Luis ESP 1721 1646 4.0 25.5 4 19.0 S14 Fontecarmoa 22. Guntin Garrido, Pablo ESP ---- ---- 4.0 24.0 4 15.0 S14 Casa da Xuventude 23. Dieste Piñeiro, Samuel ESP ---- ---- 4.0 23.5 4 15.0 S14 Fontecarmoa 24. Rodriguez Reboredo, Angel ESP ---- 1268 4.0 22.5 4 18.0 S14 Albatros A Guarda 25. Gonzalez Maestro, Adrian ESP ---- ---- 4.0 21.5 4 15.0 S14 Liceo Ourense 26. Jimenez Iglesias, Carlos ESP ---- ---- 4.0 20.0 4 12.0 S14 Xadrez Ourense 27. Ruiz De Almiron Lomo, Luis ESP ---- ---- 4.0 19.5 4 15.0 S14 Xadrez Ourense 28. Oliveira, Nuno ESP ---- ---- 4.0 19.0 4 13.0 S14 GDRAU (Portugal) 29. Fernandez Alonso, Daniel ESP ---- ---- 4.0 17.5 4 10.0 S14 Casa da Xuventude 30. Carballo Cancela, Manuel ESP ---- ---- 3.5 27.0 3 16.5 S14 Karpov 31. Gonzalez Rodriguez, Brais ESP ---- ---- 3.5 25.5 3 14.5 S14 Liceo Ourense 32. Campos Nieto, Pablo ESP ---- ---- 3.5 24.0 2 14.5 S14 Casa Xuventude 33. Lamas Luaña, Jacobo ESP ---- ---- 3.5 23.0 3 13.5 S14 Fontecarmoa 34. Osorio Alvarez, Mario ESP ---- ---- 3.5 22.0 3 12.5 S14 Xadrez Ourense 35. Riobo Mayo, Lois ESP 1561 1526 3.0 26.0 3 17.0 S14 E.X.Pontevedra 36. Melon Gomez, Adrian ESP ---- ---- 3.0 25.0 3 14.0 S14 Sanxenxo 37. Betanzos Jamardo, Adrian ESP ---- ---- 3.0 23.5 3 14.0 S14 Fontecarmoa 38. Taboada Castropaz, Cesar ESP ---- ---- 3.0 22.5 3 13.0 S14 Maristas 39. Pereira, Joaquim ESP ---- ---- 3.0 22.5 3 12.0 S14 GDRAU (Portugal) 40. Novoa Paradela, David ESP ---- ---- 3.0 22.5 3 10.0 S14 Xadrez Ourense 41. Sequeiros Sanchez, Pablo ESP ---- ---- 3.0 21.5 3 14.0 S14 Liceo Ourense 42. Vaz, Alexandra ESP ---- ---- 3.0 21.5 3 14.0 S14 Benfica Vilapouca 43. Marcos Atanes, Daniel ESP ---- ---- 3.0 21.0 3 11.0 S14 Lucena 44. Naya Pita, Gonzalo ESP ---- ---- 3.0 21.0 3 11.0 S14 Ponteareas 45. Raño Conde, Clara ESP ---- ---- 3.0 17.5 3 9.0 S14 Fontecarmoa 46. Sastre Vazquez, Jose A. ESP ---- ---- 3.0 16.5 3 10.0 S14 Chantada 47. Conde Acevedo, Xavier ESP ---- ---- 3.0 16.5 3 9.0 S14 Casa da Xuventude 48. Souto Bautista, Ivan ESP ---- ---- 2.5 21.0 2 11.5 S14 Ponteareas 49. Martinez Sio, Alberto ESP ---- ---- 2.5 18.5 2 7.5 S14 Ponteareas 50. Fernandez Pereiro, Alfonso ESP ---- ---- 2.5 17.5 2 7.5 S14 Ponteareas 51. Gonzalez Taboada, Gabriel ESP ---- ---- 2.0 20.5 2 9.0 S14 X.F.C. 52. Calandria Dobarro, J. Pablo ESP ---- ---- 2.0 20.0 2 10.0 S14 Lalin 53. Lopez Paramo, Miguel ESP ---- ---- 2.0 20.0 1 8.0 S14 Cambeo 54. Rivera Valenzuela, Beatriz ESP ---- ---- 2.0 19.0 2 9.0 S14 Fontecarmoa 55. Gonzalez Vazquez, Daniel ESP ---- ---- 2.0 18.5 1 6.0 S14 Ferro Couselo 56. Diaz Bangueses, Mario ESP ---- ---- 2.0 17.5 2 8.0 S14 Casa da Xuventude 57. Dapia Damil, Eduardo ESP ---- ---- 2.0 17.0 2 6.0 S14 Casa da Xuventude 58. Fernandez Romero, Daniel ESP ---- ---- 1.5 21.0 0 4.5 S14 Rianxo 59. Martinez Polo, Antia ESP ---- ---- 1.5 18.0 0 2.5 S14 O Barco Valdeorras 60. Espiña Prieto, Adrian ESP ---- ---- 1.5 17.5 1 6.5 S14 Lalin 61. Romero Veiga, Marta ESP ---- ---- 1.0 18.5 0 3.0 S14 O Barco Valdeorras 62. Rodriguez Rodriguez, David ESP ---- ---- 0.0 9.0 0 0.0 S14 Cambeo 63. Lopez Gomez, Diego ESP ---- ---- 0.0 4.5 0 0.0 S14 Casa da Xuventude 64. Vaciu, Vali ESP ---- ---- 0.0 4.5 0 0.0 S14 Chantada 65. Rodriguez Rodriguez, Daniel ESP ---- ---- 0.0 3.0 0 0.0 S14 Xadrez Ourense 66. Rodriguez Dominguez, Javier ESP 1574 1453 0.0 1.5 0 0.0 S14 Lucena

Clasificación Sub-12

1. Abal Cores, Lucas ESP 1616 1659 7.0 26.5 7 28.0 S12 Fontecarmoa 2. Ribeiro, Bruno ESP ---- ---- 6.0 27.0 6 24.0 S12 AMAS (Portugal) 3. Suarez Gomez, Julio ESP ---- ---- 6.0 25.5 6 23.0 S12 Fontecarmoa 4. Martins, David ESP 1782 ---- 6.0 25.0 6 21.0 S12 Amador de Mirandela 5. Portas Betanzos, Ezequiel ESP ---- ---- 5.5 29.5 5 22.0 S12 Fontecarmoa 6. Dias, Ivo ESP ---- ---- 5.5 28.0 5 25.0 S12 NXVSC (Portugal) 7. Rodriguez Dominguez, Miguel ESP ---- ---- 5.5 24.5 5 24.5 S12 Xadrez Marin 8. Cabanelas Estevez, Jose Ignacio ESP ---- ---- 5.0 31.0 5 24.0 S12 Xadrez Ourense 9. Ferreiro Diaz, Miguel ESP ---- ---- 5.0 28.0 5 22.0 S12 Xadrez Ourense 10. Freire Mojon, Jacobo Jose ESP ---- ---- 5.0 27.5 5 19.0 S12 Xadrez Ourense 11. Fernandez Criado, Marcos ESP ---- ---- 5.0 27.0 5 22.0 S12 Xadrez Ourense 12. Rasteiro, Rui Manuel ESP ---- ---- 5.0 27.0 5 20.0 S12 GDRAU (Portugal) 13. Bayon Rolo, Juan Andres ESP ---- ---- 5.0 25.5 5 19.0 S12 Fontecarmoa 14. Martins, Guilherme ESP 1530 ---- 5.0 23.0 4 18.0 S12 Amador de Mirandela 15. Rodriguez Devesa, Javier ESP ---- ---- 5.0 22.5 5 15.0 S12 Maristas 16. Picos Maiztegui, Miguel ESP 1526 1590 5.0 21.0 5 19.0 S12 Circulo Ferrolano 17. Alvarez Dominguez, Lua ESP ---- ---- 5.0 20.5 5 20.0 S12 Laroca 18. Rodriguez Alvarez, Anxo ESP ---- ---- 5.0 20.0 5 17.0 S12 Ponteareas 19. Salas Fernandez, Antonio ESP 1604 1557 4.5 29.0 4 23.0 S12 Ponteareas 20. Gomez Dieguez, Adrian ESP ---- 1427 4.5 29.0 3 23.5 S12 Xadrez Ourense 21. Martinez Sio, Alvaro ESP ---- ---- 4.5 26.5 4 17.0 S12 Ponteareas 22. Da Rocha Prol, Daniel ESP ---- ---- 4.5 25.5 4 16.5 S12 Laroca 23. Fernandes, Antonio Vidal ESP ---- ---- 4.5 25.0 4 17.0 S12 G.X.V. Pouca de Guimaraes 24. Garcia Ruiz, Sergio ESP ---- ---- 4.0 29.0 3 20.0 S12 Xadrez Ourense 25. De Arriba Vazquez, Martin ESP ---- ---- 4.0 28.0 4 19.0 S12 Chantada 26. Ferreiro Garrido, Cristhian ESP ---- ---- 4.0 28.0 3 18.0 S12 Xadrez Ourense 27. Carcacia De la Torre, Victor ESP ---- ---- 4.0 27.5 3 20.0 S12 Xadrez Ourense 28. Rey Blanco, Sergio ESP ---- ---- 4.0 25.5 4 19.0 S12 USC 29. Graña Gomez, Diego ESP ---- ---- 4.0 25.5 4 15.0 S12 Circulo Ferrolano 30. Salgado Rigueira, Lionel ESP ---- ---- 4.0 24.5 4 18.0 S12 Chantada 31. Prieto Arroyo, Ignacio ESP ---- ---- 4.0 24.0 4 20.0 S12 Lucena 32. Perez Sanchez, Alberto ESP ---- ---- 4.0 24.0 4 18.0 S12 Chantada 33. Gomez Alvarez, Ivan ESP ---- ---- 4.0 24.0 4 15.0 S12 Anexa 34. Mota, Joana Ferreira ESP ---- ---- 4.0 23.5 4 17.0 S12 G.X.V. Pouca de Guimaraes 35. Marcos Atanes, Alba ESP ---- ---- 4.0 23.0 4 18.0 S12 Lucena 36. Ribeiro, Joao Daniel ESP ---- ---- 4.0 23.0 3 15.0 S12 GDRAU (Portugal) 37. Saa Lopez, Martin ESP ---- ---- 4.0 21.0 4 15.0 S12 Lalin 38. Pereira, Marcelo ESP ---- ---- 4.0 20.5 4 14.0 S12 GDRAU (Portugal) 39. Prol Gonzalez, Kirian ESP ---- ---- 4.0 20.5 4 14.0 S12 Lucena 40. Valencia Rivera, Luis ESP ---- ---- 4.0 19.5 4 14.0 S12 Xadrez Ourense 41. Lopez Carballal, Alonso ESP ---- ---- 3.5 28.5 3 15.0 S12 Karpov 42. Garcia Alvarez, Alejandro ESP ---- ---- 3.5 25.5 3 16.5 S12 Karpov 43. Garrido Novoa, Guillermo ESP ---- ---- 3.5 23.0 3 15.0 S12 Xadrez Ourense 44. Devesa Melon, Daniel ESP ---- ---- 3.5 22.5 3 11.0 S12 Sanxenxo 45. Lopez Fernandez, David M. ESP ---- ---- 3.5 22.0 1 17.5 S12 Chantada 46. Borrajo Alvarez, Noel ESP ---- ---- 3.5 21.0 2 12.0 S12 Carmelitas 47. Sabuz Forneiro, Andrea ESP ---- ---- 3.5 20.0 3 12.5 S12 Carmelitas 48. Martinez Vecillas, Carlos ESP ---- ---- 3.5 16.5 3 11.5 S12 Xadrez Ourense 49. Fernandez Lage, Ramon ESP ---- ---- 3.0 25.0 3 14.0 S12 USC 50. Fuentes Macia, Juan M. ESP ---- ---- 3.0 24.0 3 14.0 S12 Filomena Dato 51. Reboreda Garcia, Daniel ESP ---- ---- 3.0 24.0 2 12.5 S12 E.X. Pontevedra 52. Alvarez Orjales, Mateo ESP ---- ---- 3.0 23.5 3 16.0 S12 Xadrez Ourense 53. Baciu, Serafin Valentin ESP ---- ---- 3.0 23.5 2 14.0 S12 54. Gomez Fernandez, Miguel ESP ---- ---- 3.0 22.0 3 12.0 S12 Chantada 55. Grande Palacios, Ana ESP ---- ---- 3.0 20.5 3 14.0 S12 Fontecarmoa 56. Vazquez Lemos, David ESP ---- ---- 3.0 20.5 2 11.0 S12 Chantada 57. Lopez Rodriguez, Victor ESP ---- ---- 3.0 20.0 3 13.0 S12 Xadrez Ourense 58. Rodrigues, Joao ESP ---- ---- 3.0 20.0 3 13.0 S12 AMAS (Portugal) 59. Andion Linares, Marta ESP ---- ---- 3.0 20.0 3 11.0 S12 Fontecarmoa 60. Rodriguez Rodriguez, Aroa ESP ---- ---- 3.0 20.0 3 11.0 S12 Xadrez Ourense 61. Perez Soto, Nicanor ESP ---- ---- 3.0 19.5 3 14.0 S12 Xadrez Ourense 62. Sanchez Campuzano, Aldara ESP ---- ---- 3.0 19.0 3 11.0 S12 Xadrez Loureiro 63. Freire Castro, Francisco ESP ---- ---- 3.0 19.0 3 7.0 S12 Anexa 64. Dias, Elsa ESP ---- ---- 3.0 17.5 3 8.0 S12 Benfica Vilapouca 65. Gomez Lopez, Jose Manuel ESP ---- ---- 2.5 21.0 2 9.5 S12 Chantada 66. Vazquez Ramos, J. Javier ESP ---- ---- 2.5 20.5 1 10.0 S12 Anexa 67. Varela Rodriguez, Anxo ESP ---- ---- 2.5 20.0 2 12.0 S12 Chantada 68. Borrajo Vieitez, Alejandro ESP ---- ---- 2.5 19.5 2 7.5 S12 Xadrez Ourense 69. Vaciu, Yosif ESP ---- ---- 2.5 18.5 2 12.5 S12 Chantada 70. Gonzalez Figueira, Alvaro ESP ---- ---- 2.5 16.0 1 7.5 S12 Rianxo 71. Lama Valencia, Pablo ESP ---- ---- 2.0 25.0 1 10.0 S12 Casa da Xuventude 72. Iglesias Feijoo, Carlos ESP ---- ---- 2.0 21.5 2 7.0 S12 Casa da Xuventude 73. Perez Lopez, Jesus ESP ---- ---- 2.0 21.0 2 12.0 S12 Chantada 74. Sobrino Yañez, Diego ESP ---- ---- 2.0 18.5 2 9.0 S12 Rianxo 75. Feijoo Quintana, Maria ESP ---- ---- 2.0 18.5 2 7.0 S12 Xadrez Loureiro 76. Cores Raño, J. Benito ESP ---- ---- 2.0 17.0 2 4.0 S12 Rianxo 77. Da Silva Rodriguez, Anxo ESP ---- ---- 2.0 17.0 1 7.0 S12 Casa da Xuventude 78. Fernandez Alonso, Marta ESP ---- ---- 2.0 17.0 1 5.5 S12 Casa da Xuventude 79. Leboso Fernandez, Victor ESP ---- ---- 2.0 15.0 2 3.0 S12 A Ponte 80. Cristian Gabriel, Daniel ESP ---- ---- 1.5 21.0 1 8.5 S12 Chantada 81. Betanzos Jamardo, Miriam ESP ---- ---- 1.5 20.5 1 8.0 S12 Fontecarmoa 82. Huete Nuñez, David ESP ---- ---- 1.0 23.5 1 2.0 S12 A. R. Barroso 83. Piñeiro Novas, Alvaro ESP ---- ---- 1.0 13.5 1 3.0 S12 C.X.Pontevedra 84. Calviño Castro, Silvia Mª ESP ---- ---- 0.0 14.5 0 0.0 S12 Xadrez Loureiro 85. Silva, Jose Pedro ESP ---- ---- 0.0 6.5 0 0.0 S12 GDRAU (Portugal) 86. Guntin Garrido, Gabriel ESP ---- ---- 0.0 6.0 0 0.0 S12 Casa da Xuventude 87. Lopez Campos, Victor ESP ---- ---- 0.0 4.0 0 0.0 S12 A. R. Barroso 88. Dieguez Ferreiro, David ESP ---- ---- 0.0 3.5 0 0.0 S12 Chantada 89. Rodriguez Vidal, Gabriel ESP ---- ---- 0.0 3.5 0 0.0 S12 Carmelitas 90. Mendez Martinez, David ESP ---- ---- 0.0 3.0 0 0.0 S12 Chantada 91. Alvarez Gonzalez, Marcos ESP ---- ---- 0.0 2.0 0 0.0 S12 Filomena Dato

Clasificación Sub-10 / Sub-8

1. Portela Peleteiro, Alberto ESP ---- 1499 7.0 29.5 7 28.0 S10 E.X.Pontevedra 2. Vieites Perez, Pedro ESP ---- ---- 7.0 26.0 7 28.0 S10 USC 3. Roma Barge, Gabriel ESP ---- ---- 6.0 33.0 6 26.0 S10 Xadrez Ourense 4. Ares Vazquez, Ignacio ESP ---- ---- 6.0 29.5 6 27.0 S10 Betanzos 5. Lomba Gonzalez, Daniel ESP ---- 1242 6.0 29.5 6 25.0 S10 Albatros A Guarda 6. Rodrigues, Luis ESP ---- ---- 6.0 26.5 6 23.0 S08 AMAS (Portugal) 7. Rodriguez Losada, David ESP ---- ---- 6.0 26.5 6 22.0 S10 Xadrez Loureiro 8. Puga Sanchez, Miguel ESP ---- ---- 6.0 24.5 6 23.0 S10 Casa da Xuventude 9. Sanchez Barrero, Alex ESP ---- ---- 6.0 24.5 5 28.0 S10 Xadrez Ourense 10. Martins, Tomas ESP ---- ---- 6.0 23.0 4 20.0 S08 Amador de Mirandela 11. Rivera Valenzuela, Jose ESP ---- ---- 5.5 30.0 5 24.5 S10 Fontecarmoa 12. Vidal Fernandez, Pablo ESP ---- ---- 5.5 29.0 5 25.5 S10 Lucena 13. Gonzalez Alvarez-Ron, Roberto ESP ---- ---- 5.5 28.0 5 23.0 S08 Anexa Ourense 14. Dominguez Fernandez, Angel ESP ---- ---- 5.0 31.5 5 23.0 S10 Casa da Xuventude 15. Martinez Dominguez, Brais ESP ---- ---- 5.0 29.0 5 23.0 S10 Carmelitas 16. Iglesias Feijoo, Alberto ESP ---- ---- 5.0 28.5 5 21.0 S10 Casa da Xuventude 17. Alonso Fernandez, Ruben ESP ---- ---- 5.0 28.5 4 25.0 S10 Xadrez Ourense 18. Garcia Arcos, Anxo ESP ---- ---- 5.0 28.0 4 25.0 S10 Xadrez Ourense 19. Rivera Valenzuela, Luis ESP ---- ---- 5.0 27.5 5 23.0 S10 Fontecarmoa 20. Alonso Gonzalez, Mateo ESP ---- ---- 5.0 27.5 5 22.0 S10 Casa da Xuventude 21. Vazquez Silva, David ESP ---- ---- 5.0 27.0 5 23.0 S10 Xadrez Ourense 22. Moura, Francisco ESP ---- ---- 5.0 27.0 5 20.0 S10 CXELVD (Portugal) 23. Pinto, Sonia ESP ---- ---- 5.0 27.0 5 19.0 S10 Amador de Mirandela 24. Mosquera Regueiro, Mauro ESP ---- ---- 5.0 26.5 5 21.0 S10 Anexa 25. Gerpe Vilas, Brais ESP ---- ---- 5.0 26.5 5 17.0 S10 Casa da Xuventude 26. Segura Santos, Jorge ESP ---- ---- 5.0 26.0 5 22.0 S08 Fontecarmoa 27. Gomez Alvarez, Martin ESP ---- ---- 5.0 26.0 5 20.0 S10 Anexa 28. Prol Dacosta, Victor ESP ---- ---- 5.0 26.0 4 22.5 S10 Xadrez Ourense 29. Martinez Peña, Raul ESP ---- ---- 5.0 25.0 5 22.0 S10 Casa da Xuventude 30. Barreira, Rui ESP ---- ---- 5.0 24.0 4 19.0 S10 CXELVD (Portugal) 31. Nuño Dieguez, Francisco L. ESP ---- ---- 5.0 23.0 5 19.0 S10 Anexa 32. Rodriguez Naveira, Jacobo ESP ---- ---- 5.0 23.0 4 21.0 S10 Anexa 33. Vila Pereira, Carlos ESP ---- ---- 5.0 22.0 5 16.0 S10 Cambeo 34. Ferreiro Solla, Pablo ESP ---- ---- 4.5 28.5 4 18.5 S08 E.X. Pontevedra 35. Sanchez Campuzano, Raul ESP ---- ---- 4.5 27.5 4 21.0 S10 Xadrez Loureiro 36. Lopez Carballal, Sergio ESP ---- ---- 4.5 27.0 4 18.5 S10 Karpov 37. Perez Vargas, Pablo ESP ---- ---- 4.5 25.0 4 21.0 S10 Laroca 38. Rasteiro, Beatriz ESP ---- ---- 4.5 25.0 4 19.5 S08 GDRAU (Portugal) 39. Garcia Arcos, Xiana ESP ---- ---- 4.5 25.0 3 16.5 S10 Xadrez Ourense 40. Dorado Meijide, Andrea ESP ---- ---- 4.5 24.5 4 15.5 S10 Fontecarmoa 41. Mendez Rial, Jorge ESP ---- ---- 4.5 23.5 3 18.5 S08 Rianxo 42. Bayon Rolo, Miguel Angel ESP ---- ---- 4.5 22.5 4 16.5 S08 Fontecarmoa 43. Perez Gonzalez, Julian ESP ---- ---- 4.5 22.5 3 17.5 S10 Ponteareas 44. Victorero Dominguez, Oscar ESP ---- ---- 4.5 22.0 4 17.5 S08 Fontecarmoa 45. Bouzo Fernandez, Brais ESP ---- ---- 4.5 21.5 4 18.0 S10 Casa da Xuventude 46. Martinez Sio, Miguel ESP ---- ---- 4.5 18.5 3 16.5 S08 Ponteareas 47. Diz Barreiro, Javier ESP ---- ---- 4.0 30.0 4 22.0 S10 Fontecarmoa 48. Represa Perez, Mireya ESP ---- ---- 4.0 27.5 4 20.0 S08 Laroca 49. De Santiago Rodriguez, Jorge ESP ---- ---- 4.0 27.0 4 18.0 S10 Fontecarmoa 50. Barreiros Gonzalez, Alex ESP ---- ---- 4.0 27.0 3 17.5 S10 Carmelitas 51. Reboredo Diego, Carlos ESP ---- ---- 4.0 26.5 4 20.0 S10 Albatros 52. Victorero Dominguez, Alejandro ESP ---- ---- 4.0 26.0 4 20.0 S10 Fontecarmoa 53. Hernandez Lorenzo, David R. ESP ---- ---- 4.0 26.0 4 14.0 S10 Xadrez Ourense 54. Santos Garcia, Mario ESP ---- ---- 4.0 25.5 4 20.0 S10 Fontecarmoa 55. Navares Ferreiro, Pablo ESP ---- ---- 4.0 25.5 4 19.0 S10 Xadrez Ourense 56. Gonzalez Cortegoso, Ivan ESP ---- ---- 4.0 25.5 4 18.0 S08 Anexa 57. Rodriguez Martinez, Anxo ESP ---- ---- 4.0 25.0 4 20.0 S08 Anexa 58. Ferro Rodriguez, Samuel ESP ---- ---- 4.0 25.0 3 15.0 S10 Luis Vives 59. Leiro Vidal, Leonardo ESP ---- ---- 4.0 24.5 4 18.0 S10 Sanxenxo 60. Gonzalez Dominguez, Manuel ESP ---- ---- 4.0 24.5 3 13.0 S10 Xadrez Ourense 61. Paradela Neira, Alex ESP ---- ---- 4.0 24.0 4 18.0 S10 Xadrez Ourense 62. Vilar Arias, Victor ESP ---- ---- 4.0 24.0 3 24.0 S10 Xadrez Ourense 63. Sanchez Barrero, Fernan ESP ---- ---- 4.0 23.5 4 15.0 S10 Xadrez Ourense 64. Estevez Varela, Pablo ESP ---- ---- 4.0 23.0 4 16.0 S10 Carmelitas 65. Mendez Martinez, Hugo ESP ---- ---- 4.0 23.0 4 14.0 S10 Chantada 66. Da Rocha Prol, Paula ESP ---- ---- 4.0 22.0 3 12.0 S10 Laroca 67. Freitas, Maria Ines ESP ---- ---- 4.0 21.5 4 17.0 S08 GDRAU (Portugal) 68. Blanco Souto, Alvaro ESP ---- ---- 4.0 21.5 3 15.0 S10 Luis Vives 69. Vazquez Solano, Alejandra ESP ---- ---- 4.0 21.5 3 14.5 S10 Casa da Xuventude 70. Baliño Rodriguez, Aldan ESP ---- ---- 4.0 21.0 4 17.0 S08 Xadrez Ourense 71. Cervigni Sebastian, Alejandro ESP ---- ---- 4.0 21.0 4 15.0 S10 Carmelitas 72. Saenz Cortes, Borja Fco. ESP ---- ---- 4.0 21.0 4 15.0 S10 Anexa 73. Alvarez Fernandez, Mario ESP ---- ---- 4.0 20.5 4 14.0 S10 Casa da Xuventude 74. Diaz Alvarez, Roque ESP ---- ---- 4.0 20.5 3 14.0 S10 A Ponte 75. Sanmiguel Godoy, Daniel ESP ---- ---- 4.0 18.5 4 13.0 S10 Anexa 76. Lorenzo Vazquez, Alex ESP ---- ---- 4.0 18.0 4 15.0 S08 Lucena 77. Martinez Iglesias, Daniel ESP ---- ---- 4.0 18.0 3 13.0 S10 Filomena Dato 78. Martinez Sedano, Lois ESP ---- ---- 3.5 26.0 2 15.5 S08 Carmelitas 79. Gonzalez Alvarez, Diego ESP ---- ---- 3.5 24.0 3 14.5 S08 Casa da Xuventude 80. Diaz Chub, Miguel ESP ---- ---- 3.5 23.0 3 16.0 S08 Ponteareas 81. Gil Blanco, Martin ESP ---- ---- 3.5 23.0 3 13.0 S10 Xadrez Loureiro 82. Pereiro Perez, Javier ESP ---- ---- 3.5 23.0 3 12.0 S10 Vistahermosa 83. Alvarez Gonzalez, Brais ESP ---- ---- 3.5 22.5 3 14.5 S10 Ponteareas 84. Crespo Fuentes, Alex ESP ---- ---- 3.5 21.5 3 12.0 S08 Lalin 85. Feijoo Quintana, Diego ESP ---- ---- 3.5 21.0 3 12.0 S08 Xadrez Loureiro 86. Hermo Martinez, David ESP ---- ---- 3.5 21.0 3 11.0 S10 Rianxo 87. Gonzalez Lopez, Andrea ESP ---- ---- 3.5 21.0 2 14.5 S08 Anexa 88. Portela Peleteiro, Pablo ESP ---- ---- 3.5 20.0 3 17.0 S08 E.X.Pontevedra 89. Rivera Iglesias, Manuel ESP ---- ---- 3.5 18.5 3 12.0 S10 Vistahermosa 90. Fernandes, Joana Vidal ESP ---- ---- 3.5 18.0 3 9.5 S10 Escola Joao de Meira 91. Otero Hermida, Marcos ESP ---- ---- 3.0 26.0 3 18.0 S10 Chantada 92. Melon Gomez, Brais ESP ---- ---- 3.0 26.0 3 15.0 S08 Sanxenxo 93. Guntin Garrido, Abel ESP ---- ---- 3.0 26.0 3 14.0 S10 Casa da Xuventude 94. Carrera Martinez, Severino ESP ---- ---- 3.0 25.5 3 15.0 S10 Ponteareas 95. Rodriguez Mosquera, Marcos ESP ---- ---- 3.0 25.0 3 18.0 S10 A Ponte 96. Bouzo Blanco, Antonio ESP ---- ---- 3.0 24.5 3 16.0 S10 Xadrez Ourense 97. Fernandez Prado, Tomas ESP ---- ---- 3.0 24.5 3 11.0 S10 Xadrez Ourense 98. Gonzalez Irala, J. Carlos ESP ---- ---- 3.0 24.0 3 15.0 S08 Casa da Xuventude 99. Sousa Martin, Beltran ESP ---- ---- 3.0 23.0 3 17.0 S08 Casa da Xuventude 100. Sanchez Perez, Xulio ESP ---- ---- 3.0 23.0 3 12.0 S08 Carmelitas 101. Rodriguez Ferreiros, Angela ESP ---- ---- 3.0 22.0 3 13.0 S08 Fontecarmoa 102. Garcia Alvarez, Paula ESP ---- ---- 3.0 22.0 2 15.0 S08 Karpov 103. Fernandez Carballal, Martin ESP ---- ---- 3.0 21.5 3 13.0 S08 Casa da Xuventude 104. Dinis, Gil ESP ---- ---- 3.0 21.5 2 17.0 S10 Escola Joao de Meira 105. Gonzalez Nogueira, Laura ESP ---- ---- 3.0 21.0 3 12.0 S10 Cambeo 106. Mazaira Villanueva, Lola ESP ---- ---- 3.0 21.0 3 11.0 S10 Carmelitas 107. Santiago Perez, David ESP ---- ---- 3.0 21.0 2 13.5 S08 Anexa 108. Oliveira, Amandio ESP ---- ---- 3.0 20.5 3 14.0 S10 Escola Joao de Meira 109. Gonzalez Gonzalez, Mario ESP ---- ---- 3.0 20.5 3 13.0 S08 Anexa 110. Machado, Joana ESP ---- ---- 3.0 20.5 2 13.0 S08 GDRAU (Portugal) 111. Lopez Fernandez, Daniel ESP ---- ---- 3.0 20.0 3 12.0 S08 Padre Feijoo 112. Lopez Garrido, Marcos ESP ---- ---- 3.0 20.0 3 12.0 S08 Casa Xuventude 113. Bouzo Blanco, Carlos ESP ---- ---- 3.0 19.5 3 9.0 S08 Vistahermosa 114. Garcia Dominguez, Victor Manuel ESP ---- ---- 3.0 19.0 3 10.0 S08 Casa da Xuventude 115. Cores Raño, Vicente ESP ---- ---- 3.0 19.0 3 9.0 S10 Rianxo 116. Rodriguez Ferreiros, Andres ESP ---- ---- 3.0 19.0 2 11.0 S08 Fontecarmoa 117. Gonzalez Lobo, Andrea ESP ---- ---- 3.0 18.5 3 9.0 S10 Maristas 118. Rodriguez Lopez, Sandra ESP ---- ---- 3.0 18.0 3 11.0 S10 A Ponte 119. Lopez Couto, Jorge ESP ---- ---- 2.5 22.0 2 10.5 S10 A Ponte 120. Martinez Gomez, David ESP ---- ---- 2.5 21.0 2 9.0 S10 A Ponte 121. Rodriguez Rodriguez, Anton ESP ---- ---- 2.5 20.5 2 11.0 S10 A Ponte 122. Machado, Ana ESP ---- ---- 2.5 20.0 2 11.0 S08 Benfica Vilapouca 123. Cerviño Lago, Manuel ESP ---- ---- 2.5 20.0 2 9.0 S10 Cambeo 124. Baliño Rodriguez, Paula ESP ---- ---- 2.5 19.5 1 12.0 S08 A Ponte 125. Iriarte Navas, Laura ESP ---- ---- 2.5 19.5 1 6.5 S10 Casa da Xuventude 126. Garcia Muiños, Alvaro ESP ---- ---- 2.5 19.0 2 11.5 S08 Maristas 127. Castro Perez, Artai ESP ---- ---- 2.5 19.0 0 12.0 S08 Anexa 128. Marcos Calvo, Pablo ESP ---- ---- 2.5 17.5 2 9.5 S08 Maristas 129. Garcia Martinez, Jose Oscar ESP ---- ---- 2.5 16.5 2 6.0 S08 Maristas 130. Gamallo Rodriguez, Alba ESP ---- ---- 2.5 15.0 2 6.0 S08 A Ponte 131. Gonzalez Vazquez, Adrian ESP ---- ---- 2.0 22.0 2 11.0 S10 Filomena Dato 132. Gomez Ledo, Diego ESP ---- ---- 2.0 22.0 2 8.0 S10 Xadrez Loureiro 133. Fernandes, Jorge ESP ---- ---- 2.0 20.0 1 9.0 S08 Benfica Vilapouca 134. Capilla Sanz Anne, ESP ---- ---- 2.0 19.5 2 10.0 S08 Casa da Xuventude 135. Doval Fernandez, Ana ESP ---- ---- 2.0 19.5 2 9.0 S10 Chantada 136. Yañez Eiras, Alex ESP ---- ---- 2.0 19.5 1 10.0 S08 Rianxo 137. Castilho, Carlos Eduardo ESP ---- ---- 2.0 19.0 1 9.0 S10 Cambeo 138. Dos Santos Dominguez, Martin ESP ---- ---- 2.0 18.5 2 6.0 S08 Vistahermosa 139. Lemos Conde, Brais ESP ---- ---- 2.0 18.0 1 8.5 S10 Chantada 140. Gonzalez Novoa, Maria ESP ---- ---- 2.0 18.0 1 6.0 S08 Vistahermosa 141. Sanmiguel Godoy, Martin ESP ---- ---- 2.0 16.0 2 6.0 S08 Anexa 142. Diaz Couñago, Mateo ESP ---- ---- 2.0 16.0 1 5.5 S08 Casa da Xuventude 143. Garcia Ruiz, Pilar ESP ---- ---- 2.0 13.5 2 5.0 S08 Xadrez Loureiro 144. Das Airas Lorenzo, Noa ESP ---- ---- 1.5 21.5 0 7.5 S08 Xadrez Loureiro 145. Alonso Sueiro, Xoel ESP ---- ---- 1.5 19.5 1 6.5 S08 Carmelitas 146. Lorenzo Casas, Iago ESP ---- ---- 1.5 19.0 1 5.0 S08 Casa da Xuventude 147. Estevez Varela, Paula ESP ---- ---- 1.5 18.5 1 4.0 S08 Carmelitas 148. Campos Fernandez, Carla ESP ---- ---- 1.5 17.5 1 6.0 S08 Maristas 149. Martinez Rodriguez, Ruben ESP ---- ---- 1.5 15.0 1 3.5 S08 Rianxo 150. Guijarro Villavicencio, Xian ESP ---- ---- 1.5 14.0 1 2.5 S08 Casa da Xuventude 151. Laimerao, Juliana ESP ---- ---- 1.0 17.5 0 3.5 S08 Benfica de Vilapouca 152. Gil Pazos, Sergio ESP ---- ---- 1.0 15.0 1 1.0 S08 Anexa 153. Rodriguez Rodriguez, Sabela ESP ---- ---- 0.5 16.0 0 3.5 S08 A Ponte 154. Santeiro Diaz, Ana ESP ---- ---- 0.5 14.5 0 1.5 S10 Cambeo 155. Feijoo Borrajo, Yago ESP ---- ---- 0.0 4.5 0 0.0 S10 A. R. Barroso 156. Lorenzo Perez, Alejandro ESP ---- ---- 0.0 4.5 0 0.0 S10 A. R. Barroso 157. Cota Fidalgo, Oscar ESP ---- ---- 0.0 4.0 0 0.0 S10 Xadrez Loureiro 158. Domuro Arias, Lucas ESP ---- ---- 0.0 4.0 0 0.0 S10 Xadrez Loureiro 159. Gerpe Vilas, Xurxo ESP ---- ---- 0.0 4.0 0 0.0 S08 Casa da Xuventude 160. Güell Dominguez, Adolfo ESP ---- ---- 0.0 4.0 0 0.0 S10 Xadrez Ourense 161. Naso Gomez, Federico ESP ---- ---- 0.0 4.0 0 0.0 S10 Xadrez Ourense 162. Salgado Garrido, Noah ESP ---- ---- 0.0 4.0 0 0.0 S10 Xadrez Ourense 163. Camba Gomez, Alberto ESP ---- ---- 0.0 3.5 0 0.0 S10 Maristas 164. Iglesias Hermida, Borja ESP ---- ---- 0.0 3.5 0 0.0 S08 Anexa 165. Santeiro Diaz, Sandra ESP ---- ---- 0.0 3.5 0 0.0 S10 Cambeo 166. Carballo Alvarez, Breogan ESP ---- ---- 0.0 3.0 0 0.0 S08 Carmelitas 167. Seoane Rodicio, Rodrigo ESP ---- ---- 0.0 3.0 0 0.0 S10 Carmelitas 168. Lopez Rodriguez, Gabriel ESP ---- ---- 0.0 2.0 0 0.0 S10 Anexa 169. Martins, Tomas ESP ---- ---- 0.0 2.0 0 0.0 S08 Amador de Mirandela 170. Martinez-Risco Pereira, Anton ESP ---- ---- 0.0 1.5 0 0.0 S10 Cambeo 171. Ribeiro, Tiago ESP ---- ---- 0.0 1.5 0 0.0 S08 GDRAU (Portugal) 172. Muñoz Rodriguez, Mario ESP ---- ---- 0.0 1.0 0 0.0 S08 Casa da Xuventude

Galerías de fotos y vídeos

Galería de imagenes de participantes premiados Galería de imágenes 1 Galería de imágenes 2 Galería de imágenes 3 (TVG) Galería de imágenes 4 Galería de imágenes 5 (Exhibición Iván Salgado) Vídeoclip 1 (TVG) Vídeoclip 2 (TVG) Vídeoclip 3 (TVG)

2. Festival Internacional de Xadrez Ourense 2009

EXPOURENSE Recinto Feiras e exposicións. Finca Sevilla s/n (a carón do Pazo de Deportes "Paco Paz") Mapa de accesos Domingo 10 de maio de 2009 TORNEO DO IV CIRCUITO GALEGO ESCOLAR www.ourenxadrez.org

Bases

O torneo terá lugar o vindeiro 10 de maio de 2009, no recinto de feiras e exposicións “EXPOURENSE” - Finca Sevilla s/n – Ourense, (a carón do Pazo de Deportes “Paco Paz”). Será o 1º torneo puntuable para o CIRCUITO GALEGO ESCOLAR 2009. O evento dará comenzo ás 11.00 h. coa benvida aos participantes e indicación das sinxelas directrices técnicas por parte da organización A competición xogarase por Sistema Suízo a 7 roldas, os emparellamentos serán confeccionados cos programas habituais. Os sistemas de desempate serán por orde: Bucholz-1 (Brasileño), número de vitorias, Progresivo. A competición estará dividida do seguinte xeito: -Torneo Sub-18 + Sub-16 -Torneo Sub-14 -Torneo Sub-12 -Torneo Sub-10 + Sub-8 As categorías quedarán delimitadas por idades do seguinte xeito: - 1991, 92, 93 e 94 Sub-18/16 - 1995 e 1996 Sub-14 - 1997 e 1998 Sub-12 - 1999 e 2000 Sub-10 - 2001 e seguintes Sub- 8 Os ritmos de xogo serán os seguintes: -Torneo Sub-18 / Sub-16 15 min. + 3 seg. / xogada -Torneo Sub-14 15 min. + 3 seg. / xogada -Torneo Sub-12 20 minutos -Torneo Sub-10 / Sub-8 20 minutos Os horarios das partidas serán os seguintes: 1ª Rolda: 11:15 horas 4ª Rolda: 16:00 horas 2ª Rolda: 12:15 horas 5ª Rolda: 16:45 horas 3ª Rolda: 13:15 horas 6ª Rolda: 17:30 horas 7ª Rolda: 18:15 horas Exhibición final: 19:00 horas Entrega de premios: 19:30 horas

Inscriciones

Gratuita (Máximo 400 participantes) Prazo: ata o Xoves día 7 de Maio ás 22:00 horas Contactos: traxerxadrez@hotmail.com 619 152 925 (Elías González) información continua: www.ourenxadrez.org Exhibición final e entrega de premios A partir das 19:00 horas terá lugar a exhibición final coa participación dun coñecido G.M., donde éste se medirá simultáneamente cos gañadores de cada un dos 4 torneos. A entrega de premios terá lugar ás 19:30 coa asistencia das personalidades correspondentes. A dirección técnica e arbitraxes do Torneo corresponderán ao Clube Xadrez Ourense A participación no Torneo implica a aceptación destas bases

Comité Técnico

Director do Torneo.....: Elías Xosé González Gil Director Técnico.......: David González Gándara Coordinación arbitraxes: Alejandro de León Justo Informática e Material.: Juan José Arellano Ruiz

Outros datos de interese

No propio recinto de Expourense existirá un servizo de restaurante (con menú do día) e de cafetería durante toda a xornada, onde os participantes e acompañantes poderán adquirir, bebidas, bocadillos, snacks, etc. Máis información, grupos, etc... – traxerxadrez@hotmail.com Web Oficial: www.ourenxadrez.org

Premios

Categoría Sub18 / Sub16 (20 premios) 1º 300 Euros + Trofeo 2º 200 Euros + Trofeo 3º 150 Euros + Trofeo 4º 100 Euros + Trofeo 5º 80 Euros + Trofeo 6º 60 Euros + Trofeo 7º 50 Euros + Trofeo 8º 40 Euros + Trofeo 9º 40 Euros + Trofeo 10º 40 Euros + Trofeo 11º 30 Euros 12º 30 Euros 13º 30 Euros 14º 30 Euros 15º 30 Euros 16º 30 Euros 17º 30 Euros 18º 30 Euros 19º 30 Euros 20º 30 Euros Categoría Sub14 (10 premios) 1º Trofeo + 1º en escoller premio 2º Trofeo + 2º en escoller premio 3º Trofeo + 3º en escoller premio 4º Trofeo + 4º en escoller premio 5º Trofeo + 5º en escoller premio 6º Trofeo 7º Trofeo 8º Trofeo 9º Trofeo 10º Trofeo Premios a escoller: Cámara de Vídeo Dixital + Foto 10 Mpx. + Mp4-p3 Bicicleta “Urban-Style” Reprodutor de Mp4 - 4 GB Balón Basket Adicado por un coñecido G.M. Balón Fútbol Adicado por un coñecido G.M. Categoría Sub12 (10 premios) 1º Trofeo + 1º en escoller premio 2º Trofeo + 2º en escoller premio 3º Trofeo + 3º en escoller premio 4º Trofeo + 4º en escoller premio 5º Trofeo + 5º en escoller premio 6º Trofeo 7º Trofeo 8º Trofeo 9º Trofeo 10º Trofeo Premios a escoller: Cámara de Vídeo Dixital + Foto 10 Mpx. + Mp4-p3 Bicicleta “Urban-Style” Reprodutor de Mp4 - 4 GB Balón Basket Adicado por un coñecido G.M. Balón Fútbol Adicado por un coñecido G.M. Categoría Sub10 / Sub8 (20 premios) 1º Trofeo + 1º en escoller premio 1º Sub8 Trofeo + Regalo 2º Trofeo + 2º en escoller premio 2º Sub8 Trofeo + Regalo 3º Trofeo + 3º en escoller premio 3º Sub8 Trofeo + Regalo 4º Trofeo + 4º en escoller premio 4º Sub8 Trofeo + Regalo 5º Trofeo + 5º en escoller premio 5º Sub8 Trofeo + Regalo 6º Trofeo 6º Sub8 Trofeo 7º Trofeo 7º Sub8 Trofeo 8º Trofeo 8º Sub8 Trofeo 9º Trofeo 9º Sub8 Trofeo 10º Trofeo 10º Sub8 Trofeo Premios a escoller: Cámara de Vídeo Dixital + Foto 10 Mpx. + Mp4-p3 Bicicleta “Urban-Style” Reprodutor de Mp4 - 4 GB Balón Basket Adicado por un coñecido G.M. Balón Fútbol Adicado por un coñecido G.M. Sorteos e obsequios * Todos os participantes recibirán obsequios conmemorativos * Ao rematar o torneo sortearase entre todos os participantes: Diverso Material electrónico ... Diverso Material deportivo ... Diverso Material formativo ... E máis sorpresas ... * Os catro gañadores desta edición participarán na exhibición final Vencedor torneo Sub-18/16 Vencedor torneo Sub-14 Vencedor torneo Sub-12 Vencedor torneo Sub-10/8