Ajedrez PlusAjedrez PlusAjedrez PlusAjedrez PlusAjedrez PlusAjedrez PlusAjedrez en Madrid
Ajedrez PlusAjedrez PlusAjedrez PlusAjedrez PlusAjedrez PlusAjedrez PlusAjedrez Plus

5. Torneo PonteXadrez 2014 Pontevedra (España)
20.09.2014
Suizo 7 rondas
Ritmo de juego 20m.
Participantes: 83
Media elo: 1488
Organización: Escola de Xadrez de Pontevedra
Dirección: Pablo García Castro
Arbitraje: Álvaro Reinaldo
Página oficial
ponte@xadrezpontevedra.com
Tel: 650 645 318

GaliciaGaliciaEspaña

 1. Suarez Gomez, Julio            ESP 2365 f  ----    6.5
 2. Varasa Paredes, Javier         ESP 2105    2036    6.5
 3. Bouza-Brey teijeiro, gonzalo   ESP 1910    1927    6.0
 4. Portela Peleteiro, Alberto     ESP 2192    2003    5.5
 5. Gonzalez Perez, Jose Ramon     ESP 1716    ----    5.5
 6. Rodriguez Perez, Jesus         ESP 2004    ----    5.0
 7. Maquieira Vidal, Alvaro        ESP 1791    ----    5.0
 8. Carballo Cancela, Manuel       ESP 2023    1903    5.0
 9. Alfonso Alvarez, Adrian        ESP 1371    1243    5.0
10. Susavila Muniz, Antonio        ESP 1873    ----    5.0
11. Louzao Brea, Jose Luis         ESP 1887    1820    5.0
12. Garcia Sobrino, David          ESP 1898    1659    5.0
13. Pereiro Rodriguez, Diego       ESP 1783    1749    5.0
14. Lema Cundins, Juan Jose        ESP ----    1926    5.0
15. Gonzalez Regueiro, Rodrigo     ESP 1584    1510    5.0
16. Sardina Paramo, Juan Antonio   ESP 1912    1927    4.5
17. Magarinos Gomez, Pablo         ESP 1619    ----    4.5
18. Farto Orozco, David            ESP 1819    1812    4.5
19. Lopez Santiago, Ruy            ESP 1791    1758    4.5
20. Ferreno Sanmartin, Angel       ESP 1469    1383    4.5
21. Martinez Dourado, Daniel       ESP 1773    1783    4.0
22. Palacios Gonzalez, Miguel      ESP 1759    1724    4.0
23. Betanzos Jamardo, Adrian       ESP 1632    1563    4.0
24. Rey Aguiño, Antonio Javier     ESP 1617    1651    4.0
25. Devesa Soutullo, Alberto       ESP 1724    1701    4.0
26. De Santiago Pita, Breixo       ESP 1624    1631    4.0
27. Sierra Castro, Barbara         ESP 1598    1494    4.0
28. Rodriguez Dominguez, Miguel I  ESP 1951    ----    4.0
29. Gonzalez Lemos, Jose           ESP ----    ----    4.0
30. Ferreiro Solla, Pablo          ESP 1584    1510    4.0
31. Garcia Abreu, Benjamin         ESP 1712    1706    4.0
32. Bedoya Ramos, Hector Mario     ESP 1616    1681    4.0
33. Iglesias Gonzalez, Luis        ESP ----    ----    4.0
34. Carneiro Penedo, Jorge         ESP ----    ----    4.0
35. Llaneza Mendez, Javier         ESP 1591    1495    4.0
36. Nieto Luna, Alessandro         ESP 1556    1543    4.0
37. Bouzas Bello, Rafael           ESP 1625    1599    4.0
38. De La Pena Llerandi, Adolfo    ESP 1518    1518    4.0
39. Dorado Meijide, Andrea         ESP 1510    1339    4.0
40. Cervino Porto, Guillermo       ESP 1777    ----    3.5
41. Leiro Vidal, Leonardo          ESP 1667    1561    3.5
42. Santiago Garcia, Victor        ESP 1400    ----    3.5
43. Nunez Garcia, Ramon            ESP 1805    ----    3.5
44. Alvarez Dominguez, Lua         ESP 1549    1387    3.5
45. Outeiro Padin, Heladio         ESP 1749    1738    3.5
46. Saavedra Santiago, Gonzalo     ESP 1652    1556    3.5
47. Otero Ramirez, Angel           ESP 1707    1649    3.0
48. Bello Abuin, Francisco Javier  ESP 1635    1669    3.0
49. Santos Garcia, Mario           ESP 1342    1226    3.0
50. Martinez Pazos, Laureano       ESP 1533    1494    3.0
51. Asensi Marzal, Juan            ESP ----    ----    3.0
52. Rosada Olivares, Jose Francisc ESP 1478    1483    3.0
53. Lopez Louro, Marcos            ESP 1457    1425    3.0
54. Hidalgo Romero, Antonio        ESP ----    ----    3.0
55. Rodriguez Lopez, Evaristo      ESP 1519    ----    3.0
56. Goris Lorenzo, Manuel          ESP 1143    ----    3.0
57. Davila Munguía, Carlos         ESP ----    ----    3.0
58. Victorero Dominguez, Alejandro ESP 1467    1350    3.0
59. Otero Diz, Carlos              ESP 1530    1502    3.0
60. Varela Guntiñas, Jorge         ESP 1766    1747    2.5
61. Leiro Abelleira, Jesus Francis ESP ----    ----    2.5
62. Uhia Fernandez, Manuel         ESP ----    1594    2.5
63. Soutullo Figueroa, Enrique     ESP ----    1680    2.5
64. Castaño Bouzas, Frank          ESP ----    ----    2.5
65. Simón Casal, Juan Carlos       ESP ----    ----    2.5
66. Gómez Gómez, Ángel             ESP ----    ----    2.0
67. Dominguez Rial, Antonio        ESP ----    ----    2.0
68. Martínez Hernández, Alberto    ESP ----    ----    2.0
69. Vazquez Martinez, Maria Angele ESP ----    ----    2.0
70. Pena Dosil, José Antonio       ESP ----    ----    2.0
71. Mendez Somoza, Jorge           ESP ----    ----    2.0
72. García Martínez, Belarmino     ESP ----    ----    2.0
73. Lopez Castro, Alberto          ESP ----    ----    2.0
74. Santiago Esperon, Pablo        ESP ----    ----    2.0
75. Castano Ces, Manuel            ESP ----    ----    2.0
76. Patino Fontaina, Jose Antonio  ESP ----    ----    2.0
77. Outeda Rivas, Rita             ESP ----    ----    2.0
78. Viesca Fernández, Isabel       ESP ----    ----    1.0
79. Candamio Guitián, Isabel       ESP ----    ----    1.0
80. Gonzalez Otero, Ladislao       ESP ----    ----    1.0
81. Amil Blanco, Manuel Angel      ESP 1829    1810    0.0
82. Bello Filgueira, Joaquin Anton ESP 1774    1765    0.0
83. Argibay Gonzalez, Francisco Ja ESP ----    ----    0.0
 1. Suarez Gomez, Julio            ESP 2365 f  ----  Fontecarmoa
 2. Portela Peleteiro, Alberto     ESP 2192    2003  EXP
 3. Varasa Paredes, Javier         ESP 2105    2036  Universitario De Orense
 4. Carballo Cancela, Manuel       ESP 2023    1903  Xadrez Marin
 5. Rodriguez Perez, Jesus         ESP 2004    ----  Marquiño
 6. Rodriguez Dominguez, Miguel I  ESP 1951    ----  EXP
 7. Sardina Paramo, Juan Antonio   ESP 1912    1927  Karpov
 8. Bouza-Brey teijeiro, gonzalo   ESP 1910    1927  Fontecarmoa
 9. Garcia Sobrino, David          ESP 1898    1659  EXP
10. Louzao Brea, Jose Luis         ESP 1887    1820  Marín
11. Susavila Muniz, Antonio        ESP 1873    ----  Xadrez Rianxo
12. Amil Blanco, Manuel Angel      ESP 1829    1810  Marquiño
13. Farto Orozco, David            ESP 1819    1812  Karpov Pontevedra
14. Nunez Garcia, Ramon            ESP 1805    ----  Xadrez Padrón
15. Lopez Santiago, Ruy            ESP 1791    1758  Caballo De Troya
16. Maquieira Vidal, Alvaro        ESP 1791    ----  EXP
17. Pereiro Rodriguez, Diego       ESP 1783    1749  Fontecarmoa
18. Cervino Porto, Guillermo       ESP 1777    ----  Caballo De Troya
19. Bello Filgueira, Joaquin Anton ESP 1774    1765  Liceo De Orense
20. Martinez Dourado, Daniel       ESP 1773    1783  Xadrez Rianxo
21. Varela Guntiñas, Jorge         ESP 1766    1747  Peóns Dobrados Xc
22. Palacios Gonzalez, Miguel      ESP 1759    1724  Xadrez Nemenzo
23. Outeiro Padin, Heladio         ESP 1749    1738  Breogán
24. Devesa Soutullo, Alberto       ESP 1724    1701  Ccd Sanxenxo
25. Gonzalez Perez, Jose Ramon     ESP 1716    ----  Universidad De Vigo
26. Garcia Abreu, Benjamin         ESP 1712    1706  Marin
27. Otero Ramirez, Angel           ESP 1707    1649  Marín
28. Leiro Vidal, Leonardo          ESP 1667    1561  Ccd Sanxenxo
29. Saavedra Santiago, Gonzalo     ESP 1652    1556  Karpov
30. Bello Abuin, Francisco Javier  ESP 1635    1669  Caballo De Troya
31. Betanzos Jamardo, Adrian       ESP 1632    1563  Fontecarmoa
32. Bouzas Bello, Rafael           ESP 1625    1599  Karpov Pontevedra
33. De Santiago Pita, Breixo       ESP 1624    1631
34. Magarinos Gomez, Pablo         ESP 1619    ----  Xadrez Padrón
35. Rey Aguiño, Antonio Javier     ESP 1617    1651
36. Bedoya Ramos, Hector Mario     ESP 1616    1681  Caballo De Troya
37. Sierra Castro, Barbara         ESP 1598    1494  Ccd Portas Xadrez
38. Llaneza Mendez, Javier         ESP 1591    1495  Ctd Naranco
39. Ferreiro Solla, Pablo          ESP 1584    1510  EXP
40. Gonzalez Regueiro, Rodrigo     ESP 1584    1510  EXP
41. Nieto Luna, Alessandro         ESP 1556    1543  Cd Portas Xadrez
42. Alvarez Dominguez, Lua         ESP 1549    1387  Laroca
43. Martinez Pazos, Laureano       ESP 1533    1494  Lucena
44. Otero Diz, Carlos              ESP 1530    1502  Peóns Dobrados Xc
45. Rodriguez Lopez, Evaristo      ESP 1519    ----  Fontecarmoa
46. De La Pena Llerandi, Adolfo    ESP 1518    1518  Círculo Ferrolano
47. Dorado Meijide, Andrea         ESP 1510    1339  Fontecarmoa
48. Rosada Olivares, Jose Francisc ESP 1478    1483  Gal
49. Ferreno Sanmartin, Angel       ESP 1469    1383  Marin
50. Victorero Dominguez, Alejandro ESP 1467    1350  Fontecarmoa
51. Lopez Louro, Marcos            ESP 1457    1425
52. Santiago Garcia, Victor        ESP 1400    ----  Marín
53. Alfonso Alvarez, Adrian        ESP 1371    1243  Universidad De Vigo
54. Santos Garcia, Mario           ESP 1342    1226  Fontecarmoa
55. Goris Lorenzo, Manuel          ESP 1143    ----  Fontecarmoa
56. Lema Cundins, Juan Jose        ESP ----    1926  Arteixo
57. Soutullo Figueroa, Enrique     ESP ----    1680  USC
58. Uhia Fernandez, Manuel         ESP ----    1594  Marquiño
59. Argibay Gonzalez, Francisco Ja ESP ----    ----  Independiente
60. Asensi Marzal, Juan            ESP ----    ----  Ninguno
61. Carneiro Penedo, Jorge         ESP ----    ----  Laroca
62. Castano Ces, Manuel            ESP ----    ----  Xadrez Padrón
63. Castaño Bouzas, Frank          ESP ----    ----  Marquiño
64. Davila Munguía, Carlos         ESP ----    ----
65. Dominguez Rial, Antonio        ESP ----    ----
66. García Martínez, Belarmino     ESP ----    ----
67. Gonzalez Lemos, Jose           ESP ----    ----  Villa De Bouzas
68. Gonzalez Otero, Ladislao       ESP ----    ----  Albatros
69. Gómez Gómez, Ángel             ESP ----    ----  Marquiño
70. Hidalgo Romero, Antonio        ESP ----    ----  Alexandre Bóveda
71. Iglesias Gonzalez, Luis        ESP ----    ----  Pontevedra
72. Leiro Abelleira, Jesus Francis ESP ----    ----  Xadrez Ccd Sanxenxo
73. Lopez Castro, Alberto          ESP ----    ----  Fontecarmoa
74. Martínez Hernández, Alberto    ESP ----    ----
75. Mendez Somoza, Jorge           ESP ----    ----  Xadrez Rianxo
76. Outeda Rivas, Rita             ESP ----    ----  Fontecarmoa
77. Patino Fontaina, Jose Antonio  ESP ----    ----  Marquiño
78. Pena Dosil, José Antonio       ESP ----    ----  Cx Oroso
79. Santiago Esperon, Pablo        ESP ----    ----  Marín
80. Simón Casal, Juan Carlos       ESP ----    ----  Pontevedra
81. Vazquez Martinez, Maria Angele ESP ----    ----  Independiente
82. Viesca Fernández, Isabel       ESP ----    ----  Independiente
83. Candamio Guitián, Isabel       ESP ----    ----